Şirketimiz

1948 yılında nakliye ve tarım ticareti alanları ile aile işletmeleri olarak başlayan yolculuğumuz, 1973 yılında, kurucumuz Refik Arslan ve rahmetli babası Harun Arslan tarafından ‘Arslanlar Kolektif şirketi Refik Arslan ve ortakları’ ünvanı ile kurulmuştur. Firmamız alt yapı, taahhüt, inşaat ve nakliye alanlarında yol almaya başlayıp bünyesinde Karayolları, Köy – il yolları, alt-üst yapı işleri, yol yapım işleri, orman yolları ve bayındırlık işleri ile ilerlemiştir. Yöresinde ilk defa kırma ve eleme tesis kurup, bu alanda üretime geçme adına bir ilke imza atmıştır.

Kolektif şirketimiz, 1985 yılında Selçuk ve Semih Arslan ortaklığı ile devam etmiş olup, 1995 yılından itibaren anonim şirket çatısı altında devam etmiştir.

Ayrıca, taş ocağı işletmeciliği-konkosör şantiyesi (inşaat malzemesi, alt temel-temel malzemesi, asfalt malzemesi, beton malzemesi), Otoyol, içme suyu, sulama kanalları, gölet, tünel ve benzeri alt yapı işleri ile konut, idari ve mülki binalar ve benzeri üst yapı işlerinde 30 yılı aşkın süredir devam eden başarılı faaliyetlerini inşaat ve eğitim alanlarında da devam ettirmektedir.

Firma kuruluşundan beri Türkiye Karayolları, Şeker fabrikaları ve özel sektör bünyesinde ihale edilen otoyol, yol, köprü, sulama – drenaj, nakliye, kırma – eleme gibi tüm alt yapı işleri bünyemizde olmuştur. Gerekli makineler, araç – gereç parkı, teknik profesyonel iş gücü kadrosu ile bugün gelinen noktada; sektörünün iddialı firmalarından biri olma gururuna sahip olup, ilkelerimize bağlı kalarak bu yolda ilerlemekteyiz.